Останнім часом стає модно не просто робити мощення тротуарною плиткою, а робити його світним. В інтернеті багато статей як самим зробити світну тротуарну плитку, як зробити на цьому бізнес, навіть «розкривають секрети» технології виробництва.

Загалом, читай, роби і заробляй! Тому про технології говорити не будемо. Розповімо про декілька варіантів виготовлення і порівняємо результати за витратами і світінням.

1 вариант – заливання в форми верхнього шару бетоном з вмішаним в нього пластифікатором і люмінофором. Скажемо одразу, для виготовлення бетону необхідно застосовувати білий цемент (в 3-4 рази дорожче звичайного). Тоді можна говорити про повноцінне світіння. Готова плитка гладка, світіння можна спостерігати протягом 4-5 годин. Термін служби світного шару дорівнює терміну служби плитки.

2 вариант – запресовування світного кварцового піску в верхній бетонний шар при заливці тротуарної плитки. Метод складний через необхідність ручного пресування або більш витратний через виготовлення спеціальних пристосувань для запресовування. Готова плитка шорстка, світіння можна спостерігати упродовж 7-8 годин. Термін служби світного шару залежить від якості запресування піску і становить 5-7 років.

3 вариант – фарбування готової тротуарної плитки. Суть його в фарбуванні тротуарної плитки світною фарбою AcmeLight Concrete для бетонних поверхонь. Це спеціальна стійка фарба для бетонних поверхонь 9 кольорів на основі поліуретанової смоли. Серед основних переваг світного покриття з використанням AcmeLight Concrete можна виділити наступні:

 • висока адгезія (зчеплення з поверхнею)

 • підвищена атмосферостійкість (до кислотних дощів, різних солей з димових газів, двоокису вуглецю)

 • висока зносостійкість і міцність

 • стійкість до деформації: розривів, подряпин

 • стійкість до стирання

 • хороша кислотно, мастило і бензостійкість

 • стійкість до частого впливу миючих засобів

 • захист від впливу мікроорганізмів

 • відмінна захисна гідроізоляція

Готова світна плитка має тверду, еластичну, матову поверхню. Світіння можна спостерігати впродовж 8 годин. Термін служби покриття - до 10 років. Такий спосіб виготовлення світної тротуарної плитки можна вважати найбільш економічно вигідним, а також забезпечує найінтенсивніше світіння в темряві.

Де можна використовувати світну тротуарну плитку

Варіанти використання світної плитки залежать від фантазії її власника. Ми представляємо Вам наступні:

 1. Доріжки біля садиби.

 2. Світні смуги вздовж проїжджої частини.

 3. Світна зона біля розважального центру, клубу.

 4. Дачні доріжки.

 5. Реклама зі світної плитки.

 6. Світні, викладені плиткою малюнки на міських площах.

 7. Злітно - посадочні смуги.

 8. Світні доріжки в скверах і парках.

 9. Обмежуючі світні смуги в місцях парковок.

 10. Світні маршрути для авторалі.

 11. Світна розмітка для побудов військових.

 12. Світна розмітка для вуличного складу.

 13. Світна розмітка для нічних туристичних маршрутів.

 14. Прикраса зон в ландшафтному дизайні.

Хочеться до вищесказаного додати наступне: світна тротуарна плитка - цікавий будівельний матеріал, який дозволить створити одночасно красу і практичність в експлуатації.

Марина БОБРОВА