Пересування транспортних засобів і людей в темний час доби пов'язане з небезпекою виникнення ДТП. Як мінімізувати ризики? Як зробити видимим рухомий предмет, людину або тварину.

У багатьох країнах навіть прийняті закони, які зобов'язують пішоходів мати при собі світловідбиваючі предмети. Як можна заробити на виробництві світловідбивних предметів піде мова в цій статті.

Що може входити в номенклатуру світловідбивних предметів і матеріалів

Підібрати перелік товарів і послуг можна виходячи з аналізу варіантів захисту засобу або людини. Якщо це машина, то це спеціальні наліпки, світловідбиваюче нанесення на бічну частину (борт), торець відчинених дверцят, причіп. Якщо це мотоцикл або скутер, то це також спеціальні сигнальні позначення на самому транспортному засобі, а також світловідбиваючі шоломи для водія і пасажира. Якщо це велосипед, то є сенс зробити фарбування світловідбиваючої фарбою якщо не всього велосипеда, то окремих його частин, а для велосипедиста - спеціальні жилети. Для пішоходів можна робити світловідбиваючі браслети, значки, пов'язки на руки.

І, звичайно, спеціальні світловідбиваючі позначення, покажчики, таблички, номери будинків та ін.

Отже, номенклатура може бути наступна:

  1. Світловідбиваюча фарба для всіх видів поверхонь.

  2. Готові тканеві світловідбиваючі нашивки.

  3. Світловідбиваючі значки, флікери.

  4. Світловідбиваючі браслети і підвіски.

  5. Світловідбиваючі наліпки на шоломи, рюкзаки та сумки.

  6. Світловідбиваючі вироби з пластика і дерева.

  7. Світловідбиваючі жилети різного дизайну.

  8. Світловідбиваючі нашийники.

  9. Світловідбиваючі таблички, покажчики.

  10. Фарбування предметів під замовлення.

Що потрібно для початку бізнесу

Оскільки бізнес пов'язаний з виробництвом, то, природно, необхідно приміщення під невелику майстерню і склад; також потрібно передбачити місце для прийому замовлень. З обладнання необхідно придбати краскопульт, робочий стіл, пристосування для шовкотрафаретного друку (ракель, трафарети). Приміщення для фарбування обладнати витяжкою і засобами індивідуального захисту.

Як організувати реалізацію

Продажі можна вести за кількома напрямками: через будівельні супермаркети і магазини, магазини з продажу мото - і велотехніки, магазини і торгові точки з продажу господарчих товарів, ларьки з продажу газет і журналів, магазини товарів для тварин, комунальні служби, надаючи послуги з нанесення майстерням з пошиття спецодягу. Є сенс відвідати відділення Патрульної поліції, управління дорожнього будівництва і управління освіти.

Для цього необхідно виготовити зразки і вже з ними об'їхати точки які цікавлять і провести переговори. Укладені договори і домовленості про закупівлю дозволять забезпечити гарантований щомісячний обсяг робіт. Додаткову реалізацію дадуть продаж безпосередньо світловідбиваючої фарби і фарбування предметів під замовлення.

Після того, як буде відомий план замовлень, можна приступити до закупівлі матеріалів для виробництва.

Для залучення замовників з фарбування необхідно організувати зовнішню рекламу та рекламу в інтернет.

При якісно проведеній роботі з укладання договорів термін окупності початкових вкладень складе 3-4 місяці. Прибутковість може становити 100%.

Марина БОБРОВА